אחת מיצרניות שוקולד הבוטיק המובילות והוותיקות בישראל העוסקת בייצור ושיווק מגוון רחב של מוצרים בתחום השוקולד למגזר המוסדי, העסקי והפרטי. פנתה לחברתנו בניסיון למצוא פתרון ללכלוך שנוצר על מכונות הייצור, ניקוי מסועים בפרט ובמתחם הייצור בכלל.

הבעיות המרכזיות שעמדו בפנינו:

האיסור להשתמש בכמות מים רבה בעת ניקוי המכונות וסביבת העבודה.
לכלוך קשה, דביק ושמנוני אשר לעיתים נצבר במשך תקופה ארוכה בשל אי היכולת לנקותו.
ניקיון יסודי לקווי הייצור על מנת להכשירם לייצור מוצרים כשרים לפסח.
חוסר נגישות לנקודות חשמל תלת פאזי וכן מעברים צרים אשר לא מאפשרים שינוע של מכונה גדולת ממדים.

על מנת לספק פתרון שיענה על כלל הדרישות הנ"ל, חברתנו הציעה לבחון שתי קיטוריות

 

קיטוריות אלו משמשות לניקוי במפעלי מזון הן בארץ והן ברחבי אירופה.

מדוע לעבוד עם קיטוריות אלו ?

עבודה עם קיטוריות אלו מאפשרת ניקוי יסודי כמעט ללא שימוש במים ומצוידות במספר רב של אביזרים המאפשרים עבודת ניקוי ושאיבה יסודית. עם הנתונים האלו ביצענו הדגמה באתר הלקוח ואכן לחץ האדים, ספיקת האדים והטמפרטורות הגבוהות שיוצרו ע”י המכונה המיסו את שאריות השוקולד בקלות ואפשרו ניקיון יסודי מהיר ואיכותי ללא צורך במסיר שומנים או דטרגנט מכל סוג שהוא.
הקיטורית נרכשה ע”י הלקוח מיד עם תום ההדגמה שבוצעה לו ועובדת כיום על בסיס יומי על מנת להשאיר את מערכת הייצור והאריזה נקייה ככל שניתן.
בנוסף, המכונה משמשת את הלקוח גם לניקוי של מערכות חשמל בקרה ואוטומציה אשר לא ניתנות לניקוי באמצעות מים אלא רק בקיטור יבש.

איזה עוד פתרונות קיטור יש לנו ?

חברת מורן משווקת בימים אלו מערכות לניקוי בקיטור אוטומטיות הנותנות מענה עבור ניקוי מסועים מכל הסוגים עבור חברות יצרניות בכלל ותעשיית המזון בפרט.
שימוש בקיטור מאפשר ניקוי מסועים וחיטוי ברמה גבוהה כמעט ללא שימוש במים.
המוצרים של חברת KHD האנגלית מותאמים במיוחד לתעשיות המזון והפארמה ו”נתפרים” במיוחד לכל לקוח.
חברת KHD עובדת עם מיטב יצרניות המזון בעולם כגון: Ferrero , Nestle ועוד יצרניות מזון מקומיות ובינלאומיות. כמו כן נותנת מענה לחברות בתחום הפארמה והקוסמטיקה כגון Loreal
שילוב של מוצרי חברת KHD והקיטוריות התעשיתיות של חברת MENKINI הם הפתרון היחיד שנותן מענה מלא ואיכותי בכל הפרמטרים לניקיון מכונות ורצועות בתהליכי הייצור בתחום המזון.

ניקוי בקיטור – עכשיו גם בגרסת שוטפת הרצפה.

שוטפת הרצפה המהפכנית Delux Vapor היא הדבר הבא בתחום הניקיון, היא מאפשרת ניקוי יסודי גם של הרצפה וגם של כל דבר אחר בסביבה ע״י שימוש באביזרים מתאימים.
על יתרונות הניקיון בקיטור דיברנו כבר לא מעט אך הייחודיות במכשיר הזה היא היכולת לנקות את הרצפה ב 165 מעלות עם כמות מים מזערית וללא סבון.
ניקיון מסוג זה הינו פתרון איכותי ואקולוגי לחלוטין. הניקוי באמצעות קיטור ב165 מעלות מאפשר חיטוי של הרצפה ושמירה על משטח יבש כמעט לחלוטין זאת בניגוד לעבודה עם שוטפת רצפות רגילה.
ה vapor כעת בדרכה לישראל – התקשרו היום ותהיו הראשונים לנקות עם קיטור את סביבת העבודה.