מכונות שטיפה נועדות לכסות שטח גדול, עם מים לצרכי ניקוי שגרתי. מכונות טובות ויעילות במיוחד מתבססות על פעולה שנקראת ניקוי בלחץ. מכונות שטיפה בלחץ יכולות לפרוק את המים, עם או בלי חומרי ניקוי נלווים, בלחץ אטמוספרי חזק. היתרונות של המכונות הללו הופכות אותן למתאימות לכל מיני מצבים שבהם מכונות שטיפה רגילות לא תוכלנה להיות מספיק יעילות.

שטיפה של שכבות לכלוך עמידות

כל מכונה לשטיפה יכולה להסיר לכלוך. אבל כאשר מדובר על מכונות של שטיפה בלחץ, כושר הניקוי משתפר. מכונה כזאת יכולה לשוטף אפילו שכבות רבות של לכלוך, שמגלות עמידות גבוהה. כל זאת, בפעולה לא מסובכת אך יעילה להפליא.

הסרה של שומנים עם לחץ בקיטור

שומנים עשויים בקלות להתגבש ולהפוך ללכלוך שמאוד קשה להסיר. אך כשיש בהישג יד מכונות שטיפה בלחץ, ניתן לעשות את העבודה אפילו ללא צורך במסירי שומנים קשים. לצורך העניין מאוד עוזר אם משתמשים במכונה שפועלת לא רק עם לחץ של מים קרים אלא גם עם לחץ של מים חמים או אפילו קיטור. במידת הצורך ניתן לאחר מכן לנקוט פעולות משלימות, אם בכל זאת יש צורך במסיר שומנים.

ניקיון בתעשייה ומפעלי מזון

ניתן להדגים בהרבה מאוד צורות מתי כדאי להפעיל מכונה לשטיפה בלחץ. דוגמא אחת מיני רבות היא – ביצוע ניקוי יסודי, תקופתי או אפילו יום יומי, באין ספור מפעלי תעשייה. חברות תעשייתיות צריכות לנקות את אזור פס הייצור, את שטחי ההטענה, את המכונות. גם מפעלי מזון זקוקים לשטיפה בלחץ, של מכונות, מיקסרים, מכלי אחסון ועוד. כל זאת נעשה ביעילות, מהר ובצורה נכונה.

עבודת ניקיון יסודית בצורה הרבה יותר מהירה ומשתלמת

מכונות של שטיפה בלחץ מבצעות פעולת ניקיון מאוד יסודית וגם מאוד מהירה ומשלמת. במקום להעסיק גדוד של עובדי ניקיון המצוידים עם מטליות, מגבים וחומרי ניקוי אישיים, אפשר להפעיל את מכונת השטיפה. לחץ של מים ואם צריך גם אדים חמים, מסלק את הלכלוך בצורה מהירה באופן מיוחד. מבחינה כלכלית, זהו פתרון זול יותר, חוסך בכוח עבודה ומאוד חסכוני בזמן.