אנטיביוטיקה ותרופות אינם יכולים להחליף שגרה של ניקיון אם יש משהו שהקורונה חידדה ביתר שאת זהו החשיבות של חיטוי ושטיפה קפדניים של אזורים שבהם עוברים אנשים רבים, בתי חולים, מפעלים, בתי ספר, קניונים או מוסדות ציבוריים. מכונת שטיפה איכותית ושגרת חיטוי קפדנית מצילים שם חיים. ברור שחשוב לנקוט צעדים נוספים בכדי לצמצם הידבקויות כגון: ריחוק חברתי, מסכות פנים וכדומה, אבל מכונות השטיפה שפועלות בשגרה חשובות יותר מאי פעם.

שגרת שטיפה וניקיון מועילים מאוד

ככל שבשטח נתון ישנה יותר תנועה של אנשים כך שגרת השטיפה והניקיון חיוניים יותר. ואל תתנו לעובדה שקיים חיסון לקורונה ליצור מציאות פחות נקיה, העובדה שיש או יהיה חיסון יעיל בקרוב לא מבטלת את חשיבות ההשגחה של הניקיון. מכונת שטיפה מאפשרת ליצור סביבה מטופחת יותר ללא מפגעי תברואה, וגם אם הקורונה תיעלם מהעולם בסופו של דבר עדין יש ויהיו בקטריות, חיידקים ווירוסים אחרים. כפי שחשוב לכולנו לשטוף ידיים בקביעות ובצורה טובה כך חשוב שבסביבה הציבורית תמשיך שגרת הניקיון וביתר שאת. לא רק בגלל הקורונה.בגלל שניקיון וחיטוי קפדניים טובים מאוד כנגד שלל גורמים מחוללי מחלות.

כך יוצרים שגרת ניקיון טובה יותר

בכל הקמה של חנות בכל פתיחה של מפעל בכל מרכז מסחרי או קניון חשוב ליצור שגרת ניקיון מוצלחת, יצירת שגרה שכזאת נעשית בצורה הבאה:

  • יש להעריך את כמות האנשים שחולפים באזור בשעות שונות ביממה.
  • יש להחליט באילו שעות יש להפעיל את מכונות השטיפה ומתי כדאי לבצע חיטוי משלים.
  • את מכונות השטיפה חשוב להתאים לגודל השטח שאותו מנקים. יש מכונות שיכולות לנקות שטחים רחבי ידיים, במהירות רבה יותר.
  • מי שמפעל מכונות שטיפה צריך להיות מודע להפעלה הנכונה של המכונה.
  • בקליטה של עובדי ניקיון או עובדים כלליים, מומלץ להקנות הדרכה מתאימה, שניתנת על ידי מנהל או עובד מיומן.

הקפדה על כל אלה תיצור שגרת ניקיון וטיפוח, אסתטיקה, ריח נעים, הפחתת סיכויי הדבקה במחלות ועמידה ביעדים תברואתיים ובריאותיים חשובים ללא צל של ספק.