שטיפה במצבים מיוחדים נדרשת מאוד בעסקים ובתעשייה בעוד שבבית אפשר לשטוף את הרצפה באמצעות מגב ודלי, בבתי עסק ושטחים ציבוריים נדרש פתרון אחר. על מנת לשטוף ולנקות אזורים רחבי ידיים נהוג לעשות שימוש במכונות שמכסות שטח רב, בזמן קצר. אלה הן מכונות שטיפה שיכולות להבריק ולצחצח ללא לאות, מופעלות על ידי חברות ניקיון או לעיתים על ידי אנשי אחזקה או פועלי ניקיון בבתי מלון, קניונים, מפעלים ועוד. הפעם נסביר על מכונות שטיפה מיוחדות, לצרכים מיוחדים.

ניקוי מדרגות נעות בדרך מיוחדת

מדרגות נעות קיימות כיום באין ספור מרכזי קניות, קניונים, מתמחי בילוי, מתחמי קולנוע ועוד. את המדרגות הנעות (דרגנועים) לא חייבים יותר לנקות בצורה מתישה וידנית, את הפעולה המהירה והיסודית יותר ניתן לבצע ובקלות על ידי מכונות שטיפה חדישות לניקוי מדרגות נעות. שימו לב שלא מדובר על שאיבת אבק בלבד המכונות הייעודיות יודעת לבצע הברשה, הזרקת חומרי ניקוי ומים וסילוק לכלוכים וכתמים מכל הסוגים.

ניקוי ללא מים או בשילוב מים

ישנן תעשיות שבהן שימוש במים איננו יכול להשיג תוצאות רצויות כך למשל כאשר מדובר בחומרים מאוד דביקים, שמנוניים, דחוסים וכיוצא בזה מכונות שטיפה מיוחדות יכולות לגשת למלאכה ללא מים כלל או בדרך כלל בשילוב עם חומרים נוספים מלבד מים. החומרים הנוספים נקראים ממסים, הם ממיסים את החומרים הקשים לפני הניקוי. לאחר מכן ניתן לשאוב או לסלק את הלכלוך על ידי מים בלחץ גבוה או שילוב של מים וסבון.