שטיפת חלקים היא משימה שונה משטיפה של מכוניות או רצפה. על מנת לנקות חלקים ביעילות אנו עושים שימוש במכונות שטיפה בלחץ אשר מיועדות לכך באופן מיוחד אך לא כולם מכירים אותן ואת האפשרות של שימוש מכונות שטיפה בלחץ לניקוי חלקים. הפתרון שאנו מכירים היום ברוב המפעלים או המוסכים הוא שטיפה בלחץ או שימוש במים והרבה חומרים אך לשיטה זו מספר חסרונות.

למה כדאי להשתמש במכונות שטיפה בלחץ לניקוי חלקים?

החסרונות של ניקוי חלקים עם מכונת שטיפה רגילה הם ברורים. עם מכונת שטיפה רגילה לא תמיד נגיע לכל הנקודות הדורשות ניקוי ולא תמיד תהיה לנו גישה לכל חלק מה שיכול להותיר לכלוך או שמן בפינות נסתרות וכו. במידה ויש שמנים או חומרים דביקים הם ישפכו ישירות לביוב ולמערכת הניקוז בניגוד לתקינה בנושא זה, כל האזור כולל האדם המבצע את הפעולה ישטפו ביחד עם החלק וכמובן שכולנו מודעים לתקנות של המשרד לאיכות הסביבה ולכן ננסה להשתמש בכמות החומר הנמוכה ביותר שנוכל, אם בכלל.

"דגריזר" – מכונת שטיפה בלחץ לניקוי חלקים

למעשה הפתרון הוא פשוט, יעיל ולא יקר בהרבה מן המקרים. מכונת שטיפה בלחץ לניקוי חלקים הידועות גם כ"דגריזר" הן מכונות המיועדות לתת מענה לניקוי חלקים במהלך תהליך הייצור או לאחריו ובמקרים מסוימים למטרות ניקוי של מכונות הייצור עצמן כמו למשל בתחום הפארמה והכימקלים כשיש צורך בניקוי חלקי המכונה. אנו בחברת מורן טכנולוגיות ניקוי מקצועי בעלי נסיון רב בתחום ניקוי בלחץ מים וניקוי חלקים וכיום משווקים מכונות לשטיפת החלקים של חברת TEXNOX האיטלקית שמייצרת טווח מוצרים רחב ואיכותי ביותר.

היתרונות של מכונות שטיפה בלחץ לניקוי חלקים הם השמירה המקסימלית על איכות הסביבה ע"י הפרדת שמנים, מיחזור המים, ניקוי ללא דטרגנטים , שמירה על סביבה בטיחותית ובריאה יותר לעובדים ועוד. הקו הבסיסי של מכונות שטיפה בלחץ לניקוי חלקים של חברת הבת SME כולל מכונות שטיפה לחלקים קטנים, שטיפה לחלקים במים חמים או קרים עם הפרדת שמנים המתאימות מאד לתחום המוסכים, ייצור חלקי חילוף ועוד. מכשירים אלו מאפשרים ניקיון מושלם תוך כדי מיחזור המים ושמירה על איכות הסביבה. פתרון זה מאפשר גם לעסקים קטנים בתקציב לא גבוה לשמור על הרגולציות האוסרות שפיכה של שמנים לביוב ומאפשרת איכות ניקיון גבוה לחלפים וחלקים הדורשים ניקוי במינימום זמן ומינימום הוצאות על חומרי ניקוי ומים.