תוצאות מצוינות של ניקיון לא ניתן להשיג על ידי שימוש במגב, מטאטא או דלי. כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר יש צורך לעשות שימוש בציוד ניקוי מקצועי כמו מכונת שטיפה בלחץ או שואבי אבק תעשייתיים. הכל תלוי ברמת הלכלוך והיקף שטח העבודה. הבחירה במכונת ניקוי איכותית מושפעת מכמה פרמטרים ויש לבחור את המכונה המתאימה לכם על פי סוג הלכלוך, אינטנסיביות השימוש, סביבת העבודה, עוצמת הניקוי ועוד.

טמפרטורת המים – הפרמטר הראשון לבחירת מכונות ניקוי בלחץ מים

לפני שבוחרים מכונת שטיפה בלחץ חשוב לזכור שישנם דגמים שונים אשר ההבדל העיקרי ביניהם הוא טמפרטורת המים שזורמים דרכם.
ישנן מכונות ניקוי בלחץ מים קרים, מכונות ניקוי בלחץ מים חמים ואפילו מכונות ניקוי בקיטור. חשיבות גובה הטמפרטורה מושפע מהחומר אותו ברצונכם לנקות.
ישנם חומרים אשר מגיבים לא טוב לחום או לקור, מוצרים קשיחים המסתפקים במים קרים בלחץ אויר ועוד.
סביבת העבודה, החומרים אשר ברצונכם לנקות וסוג הלכלוך משמעותיים ביותר לבחירת מכונה לניקוי בלחץ מים.

איך בוחרים מכונות ניקוי בלחץ מים

חוץ מבחירת הטמפרטורה המתאימה לניקוי כשבוחרים מכונת ניקוי מקצועית או מכונת שטיפה בלחץ מים יש לקחת בחשבון פרמטרים נוספים כמו גודל המכשיר, עוצמת לחץ המים וסוג המנוע של המכונה. גודלה של מכונת הניקוי משפיע על אופן השימוש בה, אפשרויות האחסון והיכולת להעביר אותה ממקום למקום. עוצמת לחץ המים של מכונת שטיפה בלחץ משפיעה באופן ישיר על עוצמת הניקוי של המכונה. במכונות שטיפה בלחץ, ככל שלחץ המים גדול יותר כך עוצמת הניקוי גדולה יותר. סוג המנוע של מכונות שטיפה בלחץ ואופן ההנעה משמעותיים גם הם. מכונות שטיפה בלחץ וציוד ניקוי מקצועי המונעים באמצעות חשמל מתאימים יותר לשימוש במקומות סגורים בשל העובדה שאינם פולטים חומרים וריחות, מכונות שטיפה בלחץ וציוד ניקוי מקצועי המונעים בדלק, בנזין או סולר מתאימים לעבודה בשטחים פתוחים וגדולים. אופן ההנעה משפיע על אורך שעות העבודה וכן על כמות הרעש שפולט המכשיר.