אחת מן הבעיות המרכזיות אשר מועצות מקומיות ויישובים כפריים מתמודדים  איתן היא הלכלוך ברחובות, בגינות הציבוריו , המרחבים התעשייתיים ורחובות קטנים. בתקופת החורף נראה את העלים ממלאים את המרחבים הציבוריים ושאריות לכלוך עפות ברוח. הפתרון האידאלי למצבים האלה הוא מטאטא רחוב. 
באיזה מטאטא נבחר? חשמלי או דיזל? קטן או גדול ? 
אחת מן המטרות שמורן הציבה לעצמה בשנים האחרונות היא הגברת נושא הקיימות ושימוש במכונות ידידותיות לסביבה, לכן במקרים של ניקיון מוניציפלי נמליץ על מטאטא רחוב קטן וחשמלי, שלו קיימים מספר יתרונות בולטים:

ידידותי לסביבה: המטאטא אינו פולט חומרים רעילים ומזהמים בזמן נסיעה ומהווה פתרון ידידותי לסביבה באופן משמעותי בהשוואה למטאטא רחוב המופעל על מנוע דיזל.
יעילות: לא משנה איזה סוג סוללה מותקן, מטאטאים תעשייתיים המופעלים על סוללה מעניקים ביצועי ניקוי מצוינים בכל סוג רצפה, עם כל סוג של לכלוך, גם בתנאים רטובים- דבר המאפשר ניקיון במהלך חודשי החורף בהם העלים והפסולת בשיאם.
שקט: המטאטא שקט מאוד ואינו מורגש במרחבים הציבוריים. ניתן להשתמש בו מוקדם בבוקר או מאוחר בערב והתושבים לא ירגישו בהפעלתו מרוב שהוא שקט. כמו כן, קיים פחות רעש בתא הנהג, דבר המאפשר סביבה עבודה נוחה ואידאלית למפעיל.
עלויות: בהשוואה למנוע דיזל, אין עלויות דלק. בנוסף, לכלי רכב חשמליים יש סוללות בצפיפות גבוהה, דבר המאפשר כמות גבוהה של כוח עבודה וטכנולוגיות חכמות אשר מגבירות את יעילות המכונה. בנוסף עלויות תחזוקה נמוכות מאלה של מטאטאים מופעלי דיזל- יש פחות חלקים, מסננים, צינורות ונוזלים.

השבוע נחת אצלנו המטאטא החשמלי החדש- JS1800! מפרקי, גמיש, בעל מערכת שטיפה בלחץ. אידאלי לניקוי רחובות הולנדים, וישובים קטנים.

אז אם אתם מעוניינים להתקדם לעבר טכנולוגיה ירוקה וחדשנית דברו איתנו, נשמח לעזור 🙂