בין אם יש לכם בית גדול, גינה גדולה, אופניים או רכב, בוודאי נמאס לכם לארגן בכל פעם מחדש דלי עם סבון ומים, ולנקות את כל זה באמצעות סמרטוט.

למרות שזו שיטה חסכנית יותר במים, ישנם כתמים שאינם יורדים בשיטה זו, והיא דורשת השקעה של זמן רב.

אולי תופתעו לגלות כי ישנה שיטה יעילה יותר לניקיון הבית.

מהו גרניק?

גרניק, או בשמו הרשמי, מכונת שטיפה בלחץ, היא מכונה היוצרת זרם חזק של מים, המאפשר הסרה מהירה של כתמים קשים. לגרניק יש אקדח לחץ, המווסת את לחץ המים. תוכלו לשנות את מידת לחץ המים בהתאם לצורך. האקדח מחובר לצינור, שמחובר לגוף המכונה.

אילו כתמים גרניק מסוגל לפרק?

הגרניק מאפשר הסרה של כתמים קשים במיוחד במרחב הגינה והבית, להלן מספר דוגמאות:

  • כתמי שמן
  • אבק
  • בוץ
  • לכלוך עלים בגינה לאחר גשם ורוחות

מה ניתן לנקות באמצעות הגרניק?

 להלן מספר דוגמאות:


  1. שטיפת רכבים באמצעות גרניק

שימוש יעיל ביותר, בזכות לחץ המים האדיר ניתן להוריד בקלות לכלוך קקי של יונים, לכלוך עיקש שנצמד לרכב, כתמים של בוץ יבש וכו.


  1. שטיפת ג'יפ והאופניים באמצעות גרניק

באמצעות הגרניק תוכלו להסיר בקלות את האבק והבוץ מהג'יפ ומאופני השטח שלכם לאחר שחזרתם מטיול סוער. כך, אם אתם יוצאים לטיולי שטח רבים, יהיה לכם הרבה יותר קל לנקות את הג'יפ, וכך תוכלו להיבדל מהג'יפים המלוכלכים הנפוצים בנוף, וליהנות מג'יפ נקי. מכונת שטיפה בלחץ מים אדיר.


  1. שטיפת הגינה באמצעות גרניק

הגרניק יקל עליכם בניקיון  הגינה, בייחוד לאחר סופות חול או היערמות של אבק. תוכלו אף להסיר מהאזורים המרוצפים כתמים עיקשים ברמות שונות, החל מלשלשת ציפורים וכלה בטביעות רגליים.


  1. ניקוי בית פרטי באמצעות גרניק

בייחוד אם יש לכם בית רחב היקף, ככל הנראה יועיל לכם להשתמש בגרניק על מנת לצלוח את הניקיון במהירות וביעילות.

האם כל מכונת גרניק תתאים לשימוש ביתי?

התשובה היא חד-משמעית, לא. ישנן מכונות גרניק אשר מיועדות באופן ספציפי לשימוש ביתי. מכונות אלה עושות שימוש בלחץ מים נמוך יותר (100-160 בר) מאשר מכונות תעשייתיות (190-250 בר). כמו כן, נא לשים לב כי לכל פעולת ניקיון מתאימה מכונה מעט שונה. לכן, חשוב להתייעץ על מנת שתמצאו כלי הכי מתאים לצרכי הניקיון האישיים של ביתכם. למשל, יתכן שימליצו לכם על גרניק שונה בין אם ברשותכם מכונית או ג'יפ.

לסיכום

גרניק הוא כלי מצוין לאנשים שמתעצלים לנקות, ורוצים לחסוך בזמן ובכסף. כמו כן, הגרניק יעיל בהסרת כתמים שלא ניתן להסיר באמצעות סמרטוט. היעזרו בחברה מקצועית על מנת לבחור את הגרניק המתאים ביותר לצרכיכם.