מכונות שטיפה בלחץ יכולות לבצע פעולת ניקוי יעילה, בצורה מאוד מהירה. למי שלא יודע, גרניק זה סוג של מכונת שטיפה בלחץ. אם אתם שוקלים לבחור אחד כזה, נסביר איך לבחור בצורה יעילה וטובה.

פתרון ביתי או תעשייתי

הדבר הראשון שכדאי שתביאו בחשבון זה שיש מכונות מסוג זה שמתאימות מאוד לשימוש ביתי ויש כאלה שמתאימות יותר לשימוש תעשייתי. אם מדובר על ניקיון במפעל, מוסך או סדנה, נדרש כמובן גרניק יותר חזק, תעשייתי. אם צריכים מכשיר יעיל לניקוי הגינה, לשטיפת מרפסת, דק או המכונית שלכם, פתרון ביתי יותר קטן וזול בדרך כלל יספיק.

פתרון במים קרים או חמים

אחרי שאתם יודעים האם נחוץ לכם דגם ביתי או מכשיר תעשייתי, תוכלו להיעזר בכלל עזר נוסף. חלק מהגרניקים יכולים להוציא מים בלחץ, בטמפרטורת המים בלבד. כלומר, מחברים את המכשיר לברז או למכל מים. אבל יש דגמים שיכולים להפיק לא רק מים בלחץ אלא גם מים חמים ואפילו רותחים. הפקה של לחץ מים חמים, רותחים או בקיטור יכולה לסייע בהסגרת לכלוך קשה ועקשני. אגב, חלק מהדגמים אפשר להפעיל ביחד עם חומרי ניקוי שונים.

דגם נייד וקל או יותר גדול וכבד

גרניק יכול להיות מכשיר קל ונישא או דגם יותר גדול וכבד. גרניק נישא הוא יותר מיטלטל אפשר לשאת אותו לאורך זמן וגם למרחק. גרניקים יותר כבדים פחות נוחים אם צריכים לבצע שטיפה ניידת אבל הם בדרך כלל יהיו חזקים מאוד ומסיביים. הפתרון – מכשיר שטיפה עם גלגלים, זה פשוט.

כוח מנוע ורמת הרעש

שימו לב לכוח המנוע של הגרניק. הביאו בחשבון שמנוע חזק עלול לייצר גם רעש משמעותי. בהפעלה לאורך זמן, ניתן להשתמש במגיני אוזניים או אזניות להפחתת הרעש.

השוואת מחירים בין דגמים שונים

הדבר האחרון שצריך לבדוק זה המחיר. הדגמים היותר קטנים ופחות חזקים הם גם הזולים ביותר. אך שימו לב שדגמים מאוד חזקים, איכותיים ועמידים לא חייבים להיות יקרים מאוד. בדקו את הבדלי המחיר בין דגמים שונים וכך תבחרו בתבונה.

מהי המשמעות של מכונות שטיפה עם מנוע

מפעלים, חברות ניקיון, לקוחות מוסדיים וחברות עשויים להידרש לשימוש במכונות שטיפה ייעודיות. מכונות שטיפה נבדלות אלה מאלה בהספק שלהן, בעוצמת לחץ המים, באופן התפעול ועוד. נסביר על המשמעות של מכונות שטיפה עם מנוע, מתי הן נדרשות ומה המאפיינים המיוחדים שלהן בעוצמת המנוע ובניידות.

מתי נדרשת מכונת שטיפה עם מנוע

מכונות שטיפה עשויות לפעול על בסיס מים קרים או על בסיס מים חמים (בטמפרטורות גבוהות) או קיטור (מעל טמפרטורת רתיחה). אולם מעבר לכך, המכונות זקוקות לאספקת מים בזמן פעולתן. בעוד שמכונות מסוימות מקבלות אספקת מים מקו מים חיצוני, מכונה עם מנוע עשויה להיות מצוידת במיכל מים עצמאי. בנוסף, הכונה איננה זקוקה למקור חשמל חיצוני. כלומר, המכונה נדרשת באחד המצבים הבאים:

  • לא קיים מקור מתח חשמלי זמין.
  • לא קימת אפשרות לאספקת מים דרך מערכת מים מובנית.
  • אין בנמצא לא מקור מתח ולא מערכת הזנת מים.
  • לרוב, השימוש במכונה נעשה בתנאי שטח, בסביבת פיתוח או על פי דרישות של צרכים מיוחדים לניקוי חזק.

האם המנוע מאפשר למכונת השטיפה ניידות עצמאית

נבהיר כי המנוע של מכונות השטיפה בעלות המנוע לא נועד לאפשר למכונה להתנייד בעצמה. המנוע הוא זה שמאפשר את שאיבת המים והעברתם בלחץ גבוה, דרך צינורות חזקים למקום הרצוי. על מנת להעביר את המכונה למקום הנדרש ניתן להיעזר בשלל פתרונות למשל, גרירה על ידי טרקטור, הטענה על רכב שירות, הרמה והזזה בעזרת מלגזות, עגורנים וכדומה.

מהי עוצמת המנוע של מכונות שטיפה עם מנוע

המיוחד שבמכונות שטיפה המצוידות עם מנוע בכך שהן מגיעות בגדלים שונים, עם מנועים בעלי הספקים מגוונים. ניתן להזמין מכונה בעלת מנוע של 10 כוחות סוס או כפול מכך. יתר על כן, חברת מורן מסוגלת לספק גם מכונות שטיפה מיוחדות, על פי צרכיו של מזמין העבודה. לדוגמא, מכונות תוכננו וסופקו לגופים כגון משרד הביטחון ולקוחות מוסדיים שנזקקו לפתרונות מיוחדים. לתנאי שטח ולניידות מושלמת, מכונות בעלות מיכל מים עצמאי ומנוע רב עוצמה מעניקות את הגמישות לניקוי בהיקף גבוה.