ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתפתח ועסקים פועלים לצמצום כוח אדם ובעיות תחזוקה, הרובוטים האוטונומיים הופכים להיות הפתרון האידאלי בכל הנוגע לניקיון.יחד עם זאת, לפני שמחליטים להיכנס לתחום הניקיון האוטונומי, יש כמה צעדים שעסקים צריכים לנקוט על מנת לבחון אם העסק שלהם אכן מתאים לתחום חדשני זה.

וודא שהצוות שלך מוכן לאמץ פתרונות אוטונומיים– הכנת צוות העובדים הוא אולי אחד מן הצעדים החשובים. הרבה פעמים יכולות להתעורר תחושות שליליותאצל העובדים בכל הנוגע לשילוב רובוטים. רבים רואים באימוץ הבינה המלאכותית כחיסול משרות. לכן, לפני ההחלטה להכנסת תחום הרובוטים, חשוב לספק לצוות קדם הכנה. כאשר הצוות מודע לתהליכים החיוביים וליתרונות הארגוניים, הטמעת הרובוטים הופכת יעילה יותר.

ספק כמה שיותר מידע על רובוטים ופתרונות אוטונומיים– מתן מידע לגורמים בארגון שיהיו חלק מתהליך הרכישה וההפעלה של מכונות השטיפה האוטונומיות הוא מרכיב חשוב. חשוב שהמידע יכלול את האפשרויות של עבודה פתרונות אוטונומיים, היתרונות והחסרונות על מנת שמקבלי ההחלטות יקבלו תמונה מלאה שתסייע גם בהטמעה בעתיד וגם בהתאמת הפתרון הנכון ביותר עבור הארגון.

הערכת הסביבה הפיזית והתאמת מכונה מדויקת– כל אתר/ מתחם דורש פתרונות אחרים. השוק יכול היום לספק מגוון פתרונות של מכונות ניקוי אוטונומיות המתאימות לסביבות שונות: כאשר נהיה באתר כגון ספריה או משרדים עם שטיחים מקיר לקיר, אנו נשתמש בשואב אבק אוטונומי. גם במקומות בהם יש פרקט או צורך בטאטוא נעדיף לקחת שואב אבק רובוטי שיטאטא באופן שוטף אבק ולכלוך ללא מים. למקומות בהם רצפות ומשטחים קשים, נהיה חייבים להשתמש
במכונת שטיפה אוטונומית שתבצע קרצוף ושאיבה כדי לקבל את התוצאות הרצויות. לכן, קיימת חשיבות רמה להכרה והערכת הסביבה הפיזית על מנת להתאים את המכונה הטובה והמדויקת ביותר.

קבע היכן פתרונות אוטונומיים יכולים להשפיע בצורה הטובה ביותר על העסק שלך– קבעו מה הציפיות שלכם מהרובוט וכיצד הוא יכול לייעל לכם את העבודה. אם המקום דורש זמן רב של ניקיון או שאיבה של הרצפה, אם אתם רוצים ניקיון קבוע ואיכותי ללא תלות בהגעתו של עובד, רובוט שטיפה הוא הפתרון בשבילכם. עלינו לזכור כי הרובוט הוא עוזר לגורם האנושי ויכול להחליף רק חלק מן הפעולות של עובדי הניקיון , ובאופן הזה לפנות את העובד למשימות נוספות שהרובוט לא יכול לבצע.

לסיכום, שילוב רובוטים במקום העבודה יכול לשפר את תנאי העבודה ולקדם את איכות ורמת הניקיון בעסק מקצה לקצה. שיפור מעמדו של עובד הניקיון, פינוי ידיים עובדות למשימות שעד כה לא היה להם זמן או פניות, יצירת ערך חדשנות בארגון ועוד, אך כפי שציינו במאמר זה ההכנה המוקדמת למהלך, בחירת הרובוט המתאים והטכנולוגיה המתאימה לסביבת העבודה שלכם חשובה ביותר להטמעתם של מכונות ניקיון אוטונומיות.

לחברתנו מעל 40 שנות ניסיון בתחום הניקיון וכמעט חמש שנות ניסיון בתחום הרובוטים לניקיון ופתרונות אוטונומיים חדשניים אחרים.
תנו לנו לסייע לכם לבחור את הפתרון המתאים ביותר עבורכם.

לייעוץ והכוונה מדויקת מוזמנים לפנות אלינו 08-8696655 או  לWhatsApp 054-3696774