עובדות מפתיעות על מכונות שטיפה בלחץ

חברות מורן, המספקת מגוון רחב מאוד של פתרונות ניקוי, צברה עם השנים ניסיון עצום באביזרים וטכנולוגיות מהשורה הראשונה. בחברה, המחזיקים מלאי עצום של מכונות שטיפה, טיאוט, מכונות שאיבה תעשייתיות, קיטוריות וציוד נלווה, מסבירים על עובדות מעניינות ומפתיעות.

עד כמה גדולה יכולה להיות מכונת שטיפה בלחץ

מכונות שטיפה בלחץ עשויות לפעול על בסיס מים קרים או קיטור, והן מאופיינות בגדלים מגוונים. מצד אחד, קיימים פתרונות שטיפה שאדם יכול לשאת בעצמו, כלומר מכונות לא כבדות במיוחד. מצד שני, קיימים דגמים מקובעים (מחוברים לקיר או רצפה) ששוקלים משקלים עצומים ויש אף דגמים ניידים, הנישאים על ידי משאית, מלגזה או מנוף. דגמים כאלה יכולים להגיע למשקלים של מאות קילוגרמים, מה שממחיש עד כמה המכונות הללו יכולות להיות גדולות.

למה יכולות לשמש מכונות שטיפה בלחץ

מכונות שטיפה בלחץ מאפשרות ניקוי יסודי, של אין ספור סביבות, מיכלים, מתקנים וציוד. מכונות מסוימות בנויות כך שתתאמנה לשטיפה יסודית והסרת לכלוך מכבישים, קירות, בתים, גגות. מכונות שטיפת לחץ יכולות לאפשר שטיפה של כלי רכב, חלונות, משטחים. באמצעות דגמים נבחרים, ניתן לבצע ניקוי יסודי של קווי ייצור במפעלים ושל ציוד המשמש לאחסון, שינוע או תפעול. לדוגמא, מכונות המתוכננות לצורך שטיפה סדרתית של ציוד אפיה או בישול תעשייתית, מכונות לשטיפה של קנקנים, מכונות ששוטפות חביות ועוד.

האם מכונות שטיפה מחייבות חיבור לחשמל

חלק ממכונות השטיפה בלחץ זקוקות לחיבור לחשמל, עד רמת תלת פאזי (בהתאם לעוצמה הרצויה). אך ישנת מכונות שיכולות לפעול גם ללא שום קשר לאספקת חשמל חיצונית. כלומר, המכונות הללו מצוידות עם מנוע פנימי או צמוד. מדובר במנוע בעירה פנימי, שפועל על בנזין או על דיזל (סולר). מכונות כאלה מצוידות במיכל מים גדול מידות.

איך מודדים את עוצמת השטיפה

עוצמת השטיפה נמדדת בלחץ המים ובהספק. לחץ המים מתאר עד כמה לחץ מים מוזרם דרך הצינור או הצינורות, במונחי באר. לעומת זאת, הספק המים או ספיקת המים מתאר את כמות המים שיוצאת בכל יחידת זמן. חלק מהמכונות ניתנות לכיוון העוצמה, לפי הצורך.