מפעלים, חברות ניקיון, לקוחות מוסדיים וחברות עשויים להידרש לשימוש במכונות שטיפה ייעודיות. מכונות שטיפה נבדלות אלה מאלה בהספק שלהן, בעוצמת לחץ המים, באופן התפעול ועוד. נסביר על המשמעות של מכונות שטיפה עם מנוע, מתי הן נדרשות ומה המאפיינים המיוחדים שלהן בעוצמת המנוע ובניידות.

מתי נדרשת מכונת שטיפה עם מנוע

מכונות שטיפה עשויות לפעול על בסיס מים קרים או על בסיס מים חמים (בטמפרטורות גבוהות) או קיטור (מעל טמפרטורת רתיחה). אולם מעבר לכך המכונות זקוקות לאספקת מים בזמן פעולתן, בעוד שמכונות מסוימות מקבלות אספקת מים מקו מים חיצוני, מכונה עם מנוע עשויה להיות מצוידת במיכל מים עצמאי. בנוסף המכונה איננה זקוקה למקור חשמל חיצוני כלומר המכונה נדרשת באחד המצבים הבאים:

  • לא קיים מקור מתח חשמלי זמין.
  • לא קימת אפשרות לאספקת מים דרך מערכת מים מובנית.
  • אין בנמצא לא מקור מתח ולא מערכת הזנת מים.
  • לרוב השימוש במכונה נעשה בתנאי שטח, בסביבת פיתוח או על פי דרישות של צרכים מיוחדים לניקוי חזק.

האם המנוע מאפשר למכונת השטיפה ניידות עצמאית

נבהיר כי מכונת השטיפה בעלת המנוע לא נועדו לאפשר למכונה להתנייד בעצמה. המנוע הוא זה שמאפשר את שאיבת המים והעברתם בלחץ גבוה דרך צינורות חזקים למקום הרצוי. על מנת להעביר את המכונה למקום הנדרש ניתן להיעזר בשלל פתרונות למשל: גרירה על ידי טרקטור, הטענה על רכב שירות, הרמה והזזה בעזרת מלגזות, עגורנים וכדומה.

מהי עוצמת המנוע של מכונות שטיפה עם מנוע

המיוחד שבמכונות שטיפה המצוידות עם מנוע בכך שהן מגיעות בגדלים שונים, עם מנועים בעלי הספקים מגוונים. ניתן להזמין מכונה בעלת מנוע של 10 כוחות סוס או כפול מכך. יתר על כן חברת מורן מסוגלת לספק גם מכונות שטיפה מיוחדות על פי צרכיו של מזמין העבודה. לדוגמא, מכונות תוכננו וסופקו לגופים כגון משרד הביטחון ולקוחות מוסדיים שנזקקו לפתרונות מיוחדים לתנאי שטח ולניידות מושלמת. מכונות בעלות מיכל מים עצמאי ומנוע רב עוצמה מעניקות את הגמישות לניקוי בהיקף גבוה.