מכונות שטיפה בלחץ הן פתרון ניקוי מעולה למגוון רחב של משטחים. כשמעוניינים בניקיון מושלם ואפקטיבי ביותר בתחומי הבניה והשיפוצים, העסקים והחקלאות, וגם לשימושים ביתיים, אין כמו מכונת שטיפה בלחץ לעשות את עבודת הניקוי, בכל מקום ובכל משטח. מעוניינים לדעת עוד על מכונות שטיפה בלחץ? אתם מוזמנים לקרוא את המאמר שלפניכם.

מכונת שטיפה בלחץ

לאיזה מקומות מתאימות מכונות שטיפה בלחץ?

לכל מי שמנקה משטחים ואלמנטים שונים על בסיס יומי יתאימו מכונות שטיפה בלחץ. לדוגמא, מנקי מכוניות. אחד הכלים המרכזיים לשימוש בשטיפת מכוניות הוא מכונת שטיפה בלחץ. באמצעותה ניתן לנקות מגוון כתמים קשים מהרכב כגון לשלשת ציפורים, כתמי בוץ, שומן ועוד. לעובדים בתעשיית הגינון מכונת שטיפה בלחץ מסייעת בשטיפת משטחים גדולים או גבוהים. אנשי שיפוצים וצבע משתמשים במכונות הללו לניקוי כתמי צבע, שמן, בטון וכל לכלוך קשה אחר.

בעלי מסעדות ובתי קפה זקוקים לשטיפה בלחץ כדי לבצע ניקיון יסודי וסטרילי במיוחד וכדי לנקות משטחים חיצוניים. בעלי מפעלים עושים שימוש במכונות לשטיפה בלחץ לניקוי משטחים גדולים ומכונות. כך גם חקלאים, משתמשים בשטיפה בלחץ מים לניקוי כלים, מכונות שונות, טרקטורים ומיכלים. וכמובן בבתים פרטיים. כל מי שרוצה ליהנות מסביבת מגורים נקייה משתמש במכונה לשטיפה בלחץ לניקוי משטחים כגון החצר או הדק, שטיפת גג הפרגולה, המרפסת או המכונית.

 

כיצד עובדת מכונת שטיפה בלחץ?

מכונה כזו עובדת בעיקר על לחץ של מים קרים וכוח קיטור המאפשר ניקוי יסודי וחזק יותר. באמצעות מכונה לשטיפה בלחץ אפשר להסיר לכלוך קשה ושומני ומשטחים בכל גודל ומתאימים אותה בהתאם לצרכים. מכונה לשטיפה בלחץ מורכבת משלושה אלמנטים עיקריים: מנוע, משאבת מים המחוברת למנוע וצינור גבוה אשר מחובר לאקדח התזה וקנה עם ראשי התזה שונים. הצינורות המחוברים למכונה אלו צינורות אשר מסוגלים לעמוד בלחץ מים גבוה. יש מכונות בהן ניתן לשלוט על עוצמת לחץ המים והכמות שלהם ויש מכונות, בעיקר הביתיות, בהן הלחץ הוא קבוע. המים מגיעים למכונה ממקור המים אליו היא מחוברת באמצעות צינור ייעודי. הם נשאבים וזורמים באמצעות משאבת המים אשר מונעת בכוח המנוע וממנה הם מוזרמים בלחץ גבוה אל תוך הצינור של מכונת השטיפה. בקצה הצינור מותקן ראש התזה או דיזה שהוא שסתום אשר יכול להגביר את לחץ המים. במכונות שטיפה מקצועיות ניתן למצוא גם מערכת קירור למנוע. המכונות הביתיות לא מצוידות במערכת כזו, לכן אינן מיועדות לשימוש לזמן ארוך.