במקומות בהם ישנן לכלוכים עקשים על משטח כלשהו, ניקיון וקרצוף אינם יכולים תמיד להשיג את מטרתם בצורה היעילה ביותר. למעשה, לעיתים נדרש שימוש במכונות עוצמתיות כדי להסיר את הלכלוך העיקש לחלוטין, כך שלא ישאר לו כל זכר. למרבה המזל ישנן מכונות שכאלה אשר עושות שימוש בלחץ מים להסרת הכתמים הללו מסוגי משטחים שונים. במאמר זה תקראו את כל המידע על גרניק מכונות שטיפה

גרניק – מכונות שטיפה בלחץ

בביצוע עבודות ניקיון הדורשות הסרה של כתמים עקשניים נעשה לרוב שימוש במכונת שטיפה הנקראת גרניק אשר פועלת על בסיס שטיפה בלחץ. מכונות אלה מוציאות מים בלחץ גבוה אשר מאפשר פירוק של לכלוך וכתמים קשים במקומות תעשייתיים. השימוש בגרניק נפוץ מאוד במקומות כמו מוסכים, מפעלים, כבישים, מדרכות ועוד.

גרניק מאפשר הסרת כתמים באופן שאף מכונה אחרת אינה יכולה להתחרות בו. מכשיר זה יכול להסיר כתמי בוץ, שמן, פיח, צבע ועוד. לחץ המים הגבוה מאפשר למנקים להימנע מלשפשף את הכתמים עד שייעלמו, פעולה אשר עשויה לקחת זמן רב ולעיתים קרובות היא אינה מניבה את התוצאות הרצויות.

אילו סוגים של מכונות גרניק ישנן?

על אף שכל מכונות הגרניק הן מכונות שטיפה בלחץ גבוה, ישנם סוגים שונים של מכונות אלה למטרות ניקוי שונות. לדוגמה, ישנן מכונות שטיפה המתאימות בעיקר לניקוי בלחץ גבוה של סביבות בתעשיות כמו תעשיות אנרגיה בהן ישנם כתמי שמן ודלק, תעשיות מתכת וברזל והן אף מתאימות במיוחד לניקוי אוניות ורציפי אוניות. מכונות אלה מאפשרות הנעה ידנית של המפעיל לשליטה מרבית מכונות שטיפה לרצפות.

ישנן מכונות בעלות אקדח התזה אשר מאפשרות ניקיון של אזורים ספציפיים, להסרה ממוקדת של לכלוך. במכונות אלה ישנן כאלה אשר נכבות באופן אוטומטי, זמן מסוים לאחר סיום העבודה, לשמירה על חיי כל חלקי המכשיר.

ישנן מכונות שטיפה בלחץ גבוה אשר מאפשרות חיבור חשמל חד-פאזי, המיועדות במיוחד לאזורים בהם לא ניתן לחבר את המכשיר לחיבור תלת-פאזי. לעיתים מכונות שטיפה אלה יציעו שטיפה בלחץ גבוה במים קרים, בעוד שישנן מכונות המציעות ניקיון בלחץ גבוה עם מים חמים.

מהם יתרונות הגרניק?

למכשירי גרניק ישנם מספר יתרונות אשר הופכות אותם לפופולריים כל כך בתעשיות הניקיון השונות. היתרון המרכזי של מכשירים אלה הוא העובדה שהם מציעים הסרה של כתמים אשר מכשירים אחרים אינם יכולים להסיר. בתעשיות בהן כתמים עקשניים הן עניין קבוע, מכשירים אלה הם ללא ספק פריט שתמיד חייב להיות בנמצא, כדי לאפשר את השמירה על סביבה נקייה.

יתרון נוסף לגרניק הוא ששיטת ניקיון זו מגיעה בסוגים שונים של מכשירים, כך שניתן בקלות לבחור בדיוק את המכשיר המתאים לצורך, מבלי להתפשר על הטכנולוגיה הנהדרת אשר מאפשרת את הניקיון המושלם.

לבסוף ישנו כמובן החיסכון בזמן ובהוצאות, שכן מכונות אלה מנקות במהירות מרשימה ויעילות אשר מאפשרת חיסכון בכוח אדם.