בבתי עסק בהם יש שטחים גדולים יש קושי יותר גדול לשמור על ניקיון העסק, גם אם יש צוות של ניקיון שמסתובב ברחבי העסק הוא לא יכול לשים לב לכל תרחיש שקורה במקום לדוגמא: טילון שנופל לילד מהיד, בקבוק קולה שנשפך, חטיף שמתפזר על כל הרצפה ועוד אין ספור מקרים לא נעימים. אז איך ניתן לשמור על ניקיון של בתי עסק גדולים?.. קבלו מאיתנו טיפים לשמירה על רצפה נקייה בבתי עסק גדולים.

1.לא לאפשר כניסה של מזון לעסק- יש כבר הרבה עסקים כמו חנויות גדולות, שהשכילו להבין שיש לאסור על לקוחות להיכנס עם מזון כדי למנוע את אותם תרחישים כמו בקבוק שנשפך או גלידה שנמרחת על כל הרצפה.

2. למנות אנשים שיהיו אחראים על ניקיון העסק- צוות של אנשים שיהיו אחראים על ניקיון שוטף במהלך יום העבודה ידאג לנקיון הרצפה ויאפשר לבית העסק להיראות טוב במהלך היום. אמנם לא כל עסק יכול לאפשר לעצמו כוח אדם שיהיה אחראי אך ורק על ניקיון ולכן יש פתרון אחר והוא לרכוש מכונת שטיפה לרצפה, אותה רק אדם אחד צריך לתפעל במהלך היום. מדובר בחסכון אדיר בכוח אדם, חסכון אדיר בזמן של ניקיון וניקיון מושלם לרצפה, מה שכח אנושי לא בהכרח יוכל לעשות.

3. ביקורת- מדי פעם יש להסתובב בעסק ולראות מהו מצב הרצפה. בבתי עסק גדולים יש תנועה בלתי פוסקת של אנשים שנכנסים ויוצאים כמו למשל בחנויות בגדים בקניונים ולכן יש סבירות הרבה יותר גבוהה לכך שהרצפה תתלכלך במהירות ולכן יש למנות אנשים שתפקידם יהיה לוודא שהעסק נראה במיטבו. הביקורת היא חשובה מכיון שהיא מאפשרת לאנשי הניקיון לדעת איפה הרצפה מלוכלכת ולטפל בכך באופן מיידי וכך העסק נראה נעים, מזמין, ואסתטי במהלך כל היום.