חברת מורן טכנולוגיות ניקוי שמחה להכריז על הטמעה מוצלחת של 3 רובוטי ניקיון מסוג REX בחניון התת-קרקעי של מתחם שרונים (קניון MEEX) בכניסה המזרחית להוד השרון.

הקניון נמצא בבעלות חצי-חינם ומשתרע על שטח של 24,000 מ"ר. שטח החניון מורכב מ- 3 מפלסים. שכל רובוט מנקה מפלס אחד. עבודת הרובוטים נעשית בעיקר בשעות הלילה בזמן שמתחם ריק ממבקרים ומכוניות.

3 הרובוטים עובדים במשך 7 לילות בשבוע,  כל רובוט עובד בממוצע כ- 7-8 שעות ברציפות ומנקה כ- 8,000 מ"ר בלילה.

בעזרת העבודה הרציפה של הרובוטים, משיג הקניון כמה יתרונות:

  1. הניקיון אוטונומי של כל החניון נעשה ללא מגע יד-אדם, בקצב הגדול כמעט פי 2 מעבודה מכונת שטיפה רכובה על-ידי אדם
  2. ניקיון החניון מובטח, ללא תלות במרכיב אנושי והמצאות כוח-אדם מהמיומן בהפעלת מכונה שטיפה
  3. מאפשר לעובדי הניקיון להתפנות לעבודות ניקיון בעלות חשיבות שלעיתים לא מושגות עקב ריבוי משימות מול מצאי כוח האדם מצומצם
  4. מוטיבציית העובדים גדלה עקב הקטנת מספר המשימות הסיזיפיות והרכשת מיומנות חדשה של הפעלת מערכות רובוטיות מתקדמות

כאמור, תהליך העבודה הוא אוטונומי לחלוטין, לכל רובוט הותקנה תחנת עגינה המאפשרת טעינה חשמלית, ריקון המים המלוכלכים ומילוי מים נקיים.

בנוסף לכך, ניתן להוסיף לתהליך הניקיון שמבצע חומרי ניקיון ייעודיים בהתאם לצרכי הניקיון (הוספת ניחוחות מיוחדים, כימיקלים לניקוי שמנים ועוד) וסט שונה מברשות או סקוצ'ים בהתאם לפני השטח.

למנהלי הקניון יש גישה מלאה לניהול וניטור עבודת הרובוטים דרך תוכנת ענן ייעודית, המערכת מאפשרת קבלת דו"חות עבודה, קבלת התרעות וניתוח עבודה לשיפור מתמיד של תהליך הניקיון.

תהליך ההטמעה נעשה על צוות הרובוטיקה של חברת מורן בעזרת חברת LIONSBOT  הסינגפורית. ההטמעה כוללת מיפוי כללי של החניון והמפלסים, תכנון אזורי ניקיון ובניית תוכניות עבודה תפעולית. העברת המקל לעובדים נעשה בצורה מדורגת וכלל הדרכה וליווי צמוד עד להפעלה מלאה של הרובוטים על ידי עובדי הקניון.

כ-2 רובוטים נוספים נרכשו על-ידי הקניון וישמשו לניקוי המתחמים המסחריים וחנות חצי-חינם שיוטמעו בהמשך "