האם מכונות השטיפה האוטומטיות כבר כאן ?

האם מכונות השטיפה האוטומטיות כבר כאן ?

מחסור בידיים עובדות הוא אחד הקשיים הגדולים של תחום הניקיון ובכלל של המאה העשרים ואחת . תופעה זו מובילה לכך שבכל התחומים מנסים לייצר מכונות כמה שיותר אוטומטיות . ככל שהמיכון נדרש יותר ופונה לקהל רחב יותר ( לדוגמא המכונית האוטנומית ) כך יותר חברות ינסו להגיע לפתרון המתאים לכל כיס .באותו הזמן שבו נמכרות 250,000 מכוניות , נמכרות בארץ בערך 3000 שוטפות רצפה ( קצת יותר מאחוז)  מכלל הסוגים והמינים , אי לכך פיתוח של מערכות אוטמטיות ויצירת מערכות המתאימות לכל כיס ( של עסקים כמובן ) היא משימה קשה ומאתגרת. 

בנוסף לעלויות הגבוהות הכרוכות בפיתוח מוצר שנמכר בכמויות קטנות  ( יחסית למוצרי צריכה ) ישנה מגבלה נוספת והיא כמה באמת מן המכונה יהיה אוטמטי ? והאם היא תבטל לחלוטין את הצורך בעובד ? 

כרגע מירב המכונות האוטומטיות בפיתוח ( כמעט אין מכונות ממש על המדף ) יכולות להתחבר לבדן לברז ריקון ומילוי מים ולטעון את המצברים . התקדמות בהחלט מרשימה ! 
אך הדרך למכונה אוטנומית שתוודא שהצנרת נקיה , שתכוון את המגב שתרים לכלוך גדול או תתחזק את עצמה , תכניס נתונים לגבי המשטח שיש לנקות ועוד... עדיין ארוכה. מעבר לקשיים בפיתוח שאין לי ספק שיתפרו ממש בקרוב היות והטכנולוגיה היא דבר מופלא והיא מתקדמת בצעדי ענק ,

חשוב לדעת כמה עולה התענוג... ( שנמכר בנתיים רק במקומות מסויימים בעולם ורק ללקוחות ספציפיים ) העלויות מתחילות מ30-40,000 יורו ... לפני התקנות , תוכניות וכו׳. 
בקצב שבו העתיד משיג אותנו סביר להניח שעוד עשור מכונות שטיפה אוטנמויות יהיו נחלת הכלל , מהבית ועד מפעל , קופת חולים ומוסך. 

בעתיד הקרוב יותר , במהלך 2020 נתחיל לראות מכונות כאלו בעולם , בנתיים הדרך עוד ארוכה בתהליכי הפיתוח על מנת לייצר מכונה שראשית תיתן מענה אמיתי ושני תהיה נגישה בהיבט המחיר.

בתמונה - מכונה אוטונמית בתהליכי פיתוח של חברה אירופאית שטרם יצאה לשוק העולמי וכעת פועלת רק באירופה. 

מה בנתיים ? 

בנתיים ננסה למצוא מכונה עם מינ׳ אחזקה ומקס׳ חסכון בזמן עבודה ע״י שימוש בטכנולוגיות קיימות כבר כגון מיחזור מים , טכנולוגיה שחוסכת זמן עבודה יקר ומשאבים כגון דטרגנטים וזמני ריקון ומילוי מים. 

שימוש בטכנולוגיות פשוטות כגון מטאטא מכני או חשמלי לייעול עבודות הניקוי היבש ועוד מגוון פתרונות . מוזמנים אלינו , אולי לא נפתור את בעיית הידיים העובדות העולמית אבל בהחלט נוכל לשפר אותה ע״י חסכון בזמן עבודה יקר. 

פנו אלינו 08-8696655.