דגשים חשובים לבחירת מכונות ניקוי בשימוש מקצועי

דגשים חשובים לבחירת מכונות ניקוי בשימוש מקצועי

דגשים חשובים לבחירת מכונות ניקוי בשימוש מקצועי

מכונות ניקוי מסייעות לנקות שטחים ציבוריים או פרטיים, קניונים, חנויות, בתי מלון ועוד מוסדות ובתי עסק מכל הסוגים. בזכות מכונות ניקוי שומרים על הניקיון מסביב לשעון, בנמלי תעופה, בתחנות רכבת שונות ועוד. הדגשים החשובים הבאים יעזרו לבחירת מכונות ניקוי שמיועדות לשימוש מקצועי, בכל סביבה ומתאימות גם לניקוי משטחים שונים, קשים או רכים, במהירות וללא וויתור על סטנדרטים מקצועיים מהגבוהים ביותר.

ניקוי יבש או רטוב

דגש מרכזי שצריך להביא בחשבון בבחירת המכונה הוא מהו סוג הניקוי המתאים ביותר. ישנן מכונות ניקוי אשר פועלות "על יבש" וישנן מכונות שפועלות "על רטוב". מכונה שפועלת "על יבש" זו מכונה שמבצעת לדוגמא שאיבה של אבק, יניקה של חלקיקים ולכלוכים שונים. היא פועלת היטב על גבי שטיחים הדוקים, אך לא רק שם. ניקוי יבש בשאיבה נדרש למשל בנגריות שם יש הצטברות מהירה של נסורת ושבבים. כך גם בכל מפעל שבו מתפזר אבק וחלקיקים, של מתכת, פלסטיק או כל דבר אחר. ניקוי רטוב נדרש במקומות שבהם הרצפה מתלכלכת ויש להסיר את הלכלוך באמצעות שימוש במים וחומרי ניקוי נלווים. כך לדוגמא, בקניונים ובמרכזי קניות, באולמות אירועים, מסעדות וכדומה.

שטיפה חזקה בלחץ

ישנן מכונות ניקוי שלא רק משתמשות במים עם סבון לצרכי ניקוי. לצרכים תעשייתיים או לניקוי חיצוני, לניקוי של כלים תעשייתיים, קווי ייצור או אלמנטים גדולים, יתכן שתצטרכו מכונות ששוטפות בלחץ. מכונות ניקוי מסוג זה מגיעות בכמה גרסאות. ישנן מכונות ניקוי שפועלות עם לחץ של מים רגילים. מכונות אחרות פועלות עם לחץ של מים חמים וקיטור, להסרת כתמים ולכלוכים חזקים במיוחד.

מכונות ייעודיות לאנשי מקצוע

אם אתם אנשי מקצוע חדשים בתחומים שונים, כדאי שתשימו דגש על מכונות ניקוי שתפורות לצרכים המקצועיים שלכם. לדוגמא, בתחום ניקוי השטיחים והריפודים, חשוב שתכירו מכונות ניקוי ייעודיות שמנקות היטב ומהר שטיחים גדולים, ריפודים (עור, בד, זמש וכדומה). בתחום הפוליש, יש כמובן מכונות ייעודיות שמכוונות לצורך קרצוף רצפות ופוליש מקצועי. בין היתר המכונות הללו משמשות חברות וקבלני ניקיון.

החשיבות של מכונת שטיפה בקורונה