איך לבחור מכונת שטיפה – מורן טכנולוגיות ניקוי

בעלי עסקים חייבים לשמור על המקום שלהם נקי ומבריק. כדי להגיע לרמת נקיון גבוהה מומלץ להשתמש במכונת שטיפה שבעזרתה ניתן לסלק כל לכלוך גם העקשן והקשה ביותר. בשוק קיים מגוון רחב של מכונות שטיפה המתאימות לסוגי משימות שונות: בין אם זה ניקיון מרצפות, ניקוי מטבחים תעשייתי, ניקוי כלי כבדים ולכלים לעבודות עפר, ניקוי לכלוך ושאיבת מים ועוד סוגים שונים ומגוונים.

סוגי מכונות השטיפה

אז איך נדע איזו מכונת שטיפה מתאימה לצרכי העסק? במיוחד בשביל זה הכנו עבורכם מדריך קצר הסוקר את סוגי מכונות השטיפה הקיימות.

מכונת שטיפה בלחץ מים חמים
המכונה מייצרת לחץ מים חמים וקיטור ומיועדת בעיקר לניקוי תעשייתי , לכלוך קשה והסרת שומנים. מכונות השטיפה בלחץ מים חמים מתחלקת לשניים:

  • מכונה הפועלת על מנוע חשמלי
  • מכונה המופעלת על ידי מנוע סולר/בנזין

מכונות אלה נמצאות בשימוש במקומות בהם נדרשת הסרה של ניקוי קשה במיוחד כמו כתמי שמן ולכן יהיו  בדרך כלל במקומות הבאים: מוסכים, בתי מלאכה, מפעלים ותעשיות.

מכונת שטיפה בלחץ מים קרים

מכונה זו מתאימה לפעולות רבות ולא משתמשים בה רק לפירוק כתמים קשים. ניתן להיעזר בה למשימות ניקוי שונות והיא מגיעה בגדלים ולחצים שונים ועל ידי כך ניתן להתאים את הסוג במיוחד לגודל ולצרכי העסק.

קיטוריות 

מכונת הקיטור משמשת בעיקר לניקוי מטבחים תעשיתיים, שירותים וחדרי מקלחת – מקומות בהם נדרש נקיון יסודי, חיטוי והמסת לכלוך קשה ללא שימוש בחומרי ניקוי נוספים. הקיטור ממיס, מפרק ומחטא את הלכלוך הקשה וניתן לבחור את סוג הלחץ של המכונה ובכך להתאים אותו לצרכי העסק.

לחץ מים קרים / חמים

כאשר אתם מתלבטים בין מכונת שטיפה בלחץ מים קרים לבין מכונת שטיפה בלחץ מים חמים חשוב לבדוק את הדברים הבאים:

  • לחץ המים(אטמ'/באר) שהמכונה מייצרת – כאשר אתם באים לרכוש מכונת שטיפה בדקו את לחץ המים אותו היא מייצרת, האם הוא מתאים לצרכים שלכם.
    במפעלים בהם הלכלוך קשה להסרה נזדקק לדוגמה בלחץ מים מסיבי, מכונה עם לחץ מים בינוני לא תענה על הדרישות.
  • ספיקה- כמות המים הנדרשת וכמות המים שהכלי מספק, בכמויות לכלוך גבוהות נדרש לספיקה גבוה יותר של מים על מנת שישנעו את הלכלוך.

חשוב לבדוק ולדעת

לפני רכישת מכונת השטיפה חשוב לדעת מה היא המטרה שלשמה מיועדת מכונת השטיפה.
האם העסק גדול או קטן, מהו סוג המשטח אותו צריך לנקות ומהו סוג הלכלוך הקיים.
רק לאחר שיהיו בידיכם התשובות לשאלות אלה תוכלו לגשת לבחירת מכונת השטיפה המתאימה לכם ללא הוצאות מיותרות.